Turizme Yön Veren Tur Operatörleri EMITT Fuarında Bir Araya Geldi

0
44

Bursa’da Turizm Ortak Paydada Büyümeye Devam Ediyor

Uzak Doğu’dan Avrupa’ya, Orta Asya’dan Orta Doğu ve Afrika’ya kadar dünyanın birçok bölgesinden turizm profesyonelleri, İstanbul Büyükçekmece TÜYAP Fuar Merkezi’nde bu yıl 26.kez düzenlenen EMITT-Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı’da bir araya geldi.

Bursa’nın kültürel ve turistik değerlerinin dünyaya açılmasına öncülük eden Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Kültür Turizm Tanıtma Birliği; Bursalı turizm acenteleri, otel işletmeleri, sağlık turizmi kuruluşları ve sivil toplum örgütleriyle birlikte ortak ve katılımcı bir politikayla mevcut kurulan bağlantıların pekiştirilmesi ve Bursa’daki turizm faaliyetlerini güçlendirmek amacıyla EMITT’teki yerini aldı.

55.000 kayıtlı katılımcı firma ve 250 farklı uluslararası alım heyetinin katılım gösterdiği dünyanın en büyük beş büyük turizm fuarı arasına yer alan EMITT’te Bursa, Büyükşehir Belediyesi ve Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği’nin girişimleri ve Bursalı turizm profesyonellerinin iştirakleriyle fuarın 8. holündeki 150 m2’lik bir stantta tanıtıldı.

Bursalı toplamda 40 turizm firmasının katıldığı Bursa standında turizm acenteleri, sağlık turizmi kuruluşları, otel işletmeleri ve sivil toplum kuruluşları ürün ve hizmetlerini tanıtırken aynı zamanda mevcut pazarlarını güçlendirmek ve yeni destinasyonlara sahip olmak adına B2B görüşmelerini gerçekleştirdi.

Bursalı basın mensupları, sosyal medya fenomenleri, turizm rehberleri, turizm bölümünde eğitim ve öğrenim gören öğrenciler ile yine çok sayıda turizm profesyonelinin ziyaret ettiği Bursa standında tüm zamanların en güzel kenti Bursa tüm yönleriyle tanıtıldı.

Program Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği’ni temsilen Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler ve Turizm Dairesi Başkanı Abdülkerim Baştürk, TÜRSAB Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Eker, TÜRSAB Güney Marmara Bölge Temsil Kurulu Başkanı Murat Saraçoğlu, Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer, Bursa Turist Rehberleri Odası Başkanı Denizhan Sezgin ve Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Buğra Artıç’ın katılımlarıyla gerçekleşti.
Ayrıca turizm profesyonelleri ve çok sayıda ziyaretçinin katılımıyla kapılarını açan EMITT turizm fuarı 15 Nisan 2023 Cumartesi günü sona erdi.