Koreli Tur Operatörleri Bursa’ya Odaklandı

0
41

Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği’nin Türk Hava Yolları Seul Ofisi’nin katkılarıyla irtibat kurduğu Güney Koreli Tur Operatörleri; Hana Tour, The Bicester Collection, NHN, Interpark ve Yellow Balloon gerçekleştirilen Bursa tanıtım programı kapsamında son dönemde uzak doğulu turizmciler ve turistlerin ilgi odağı haline gelen Bursa’da misafir edildi.

50 milyonun üzerindeki nüfusu, yıl içerisinde 25 milyondan fazla insanın tatil amaçlı Güney Kore’den farklı bir ülkeye seyahat etmesi ve seyahatleri esnasında gerçekleştirdikleri harcamalarıyla dikkat çeken Koreli turistlerin tur operatörleri vasıtasıyla aldıkları Türkiye turlarına Bursa’nın konaklamalı olarak dahil edilebilmesi için yapılan çalışmada tur operatörlerine Bursa’nın yüzlerce yıldır şifa kaynağı olan termali ve termal tesisleri tanıtıldı.

Bursa’nın birçok değerini yerinde deneyimleyen tur operatörleriyle gerçekleştirilen değerlendirme toplantısı Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Dobruca Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. Yapılan toplantıya Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği Müdür V. Abdülkerim Baştürk, İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Kamil Özer, TÜRSAB Güney Marmara BTK Başkanı Murat Saraçoğlu, GÜMTOB Başkanı Buğra Artıç ve Bursa Sağlık Turizmi Derneği Başkan Yardımcısı Dr. Serbülent Orhaner ve Koreli tur operatörlerinin Avrupa pazarından sorumlu outbound yöneticileri katılım gösterdi.