Turizm Profesyonelleri Londra’da Buluştu

0
65

Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği’nin şehrin sahip olduğu turizm pazarlarını güçlendirmek, farklı milliyetlerden turizm profesyonellerini ve turisti kentimizde misafir etmek ve şehrin turizmine yeni pazarlar kazandırmak adına yaptığı çalışmalara bir yenisi daha eklendi.

7-9 Kasım 2022 tarihlerinde İngiltere’nin Londra kentinde düzenlenen WTM London turizm fuarına Türkiye adına Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı TGA-Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı katılım sağlarken Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği de fuara Bursalı turizm profesyonellerinin iştirakiyle TGA-Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’yla birlikte katılım sağladı.

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye Cumhuriyeti Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in katılım sağladığı fuara Bursa adına Bursa Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanı ve Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği Müdür V. Abdülkerim Baştürk, Patron Tur Yönetim Kurulu Başkanı Musa Sami Kafaoğlu ve Bongo Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Tulum katıldı.

Üç gün boyunca devam eden fuarda çok sayıda medya kuruluşu, sosyal medya fenomeni ve farklı ülkelerden çok sayıda turizm profesyoneli ile B2B odaklı görüşmeler gerçekleştirildi.