Karavan Tutkunları Cumhuriyet Bayramı’nda Orhangazi’de Bir Araya Geldi

0
54

Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği’nin koordinasyonu ile Orhangazi Belediyesi ve Bahar Çatık Reklam Prodüksiyon’un girişimleri ile Bursa’nın güzel ilçesi Orhangazi’de Orhangazi Kamp ve Karavan Festivali düzenlendi.

Türkiye’nin birçok ilinden 150 civarında karavanın katılım sağladığı festivalde festivale katılım sağlayan kişiler aynı zamanda kamp yapabilme imkanı yakaladılar.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yılında düzenlenen festival kapsamında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz silah arkadaşları ile aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz için saygı duruşu yapıldı ve aynı zamanda şanlı Türkiye Cumhuriyeti bayrağının açılımı ile birlikte İstiklal Marşı’mız okundu.

Çok sayıda kadın girişimcinin de katılım sağladığı festivalde Orhangazi’nin yerel lezzetleri festivale katılım sağlayan kişilere tanıtıldı. Orhangazi’nin dünya mutfağında yer edinen lezzetlerinden coğrafi işaretli ‘Gedelek Turşusu’ festivalin ilgi odağı oldu.

Festival kapsamında düzenlenen hasat programında ise Orhangazi ilçe Tarım Müdürlüğü’nün katkıları ile zeytin hasadı yapıldı. Zeytinin üretim süreci hakkında yapılan bilgilendirmelerin ardından zeytin ve zeytin yağı tadımı gerçekleştirildi.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın ile Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği Müdür Vekili ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Abdülkerim Baştürk’ün ziyaret ettiği festival üç günlük bir buluşmanın ardından 30 Ekim 2022 tarihinde sona erdi.