Bursa Lezzetleri Gastromasa’da Tanıtıldı

0
48

Sözen Organizasyon şirketi tarafından bu yıl 7. kez düzenlenen Gastromasa Uluslararası Gastronomi Konferansı ve Fuarı İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği’nin şehrin kültürel ve turistik destinasyonunu en iyi şekilde tanıtmak hedefiyle yapmış olduğu çalışmalara bir yenisi daha eklendi. Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleri Orhangazi Belediyesi, İnegöl Belediyesi, Çağlayan Kuruyemiş, Bağdat Hurma Tatlıcısı, Kasım Efendi Kestane Şekeri, Yenigelenler Süt Ürünleri, BESAŞ A.Ş., Tarım ve Peyzaj A.Ş., Bursa Jeotermal A.Ş. (Bursa Su), İkizler Börek Hasan Usta, Hacıhasanoğulları Baklava ve Oylat Boğazı Kadınları Kooperatifi’nin katılımlarıyla Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen programda Bursa lezzetleri standı oluşturuldu. Oluşturulan stantta Bursa lezzetleri ürün pazarlamacılarına, gastronomi turizmi profesyonellerine, gastronomi öğrencilerine ve tüm katılımcılara tanıtıldı.

Dünyanın 15 farklı ülkesinden 100’ün üzerinde ödüllü şefin konuşmacı olarak katılım sağladığı programda Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Yıldız organizasyonun açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Bursa adına Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği ile Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin konuk şehir olarak ifade edildiği programda Bursa standını Gastronomi Duayeni ve Şef Ömür Akkor ve çok sayıda uluslararası şef ile sosyal medya fenomenleri ziyaret etti. İki gün boyunca devam eden programda Türkiye’nin gastronomi sektörüne yön veren 150’den fazla firma oluşturulan fuar alanında ürün ve hizmetlerini tanıtma imkanı buldu.