TURİZM PROFESYONELLERİ BURSA’DA BULUŞTU

0
61

Network Fuarcılık tarafından bu yıl 3. kez gerçekleştirilen BUTUR-Bursa Turizm Fuarı’nda turizm heyetleri Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde bir araya geldi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği, GÜMTOB-Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği, TÜRSAB-Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Güney Marmara Bölge Temsil Kurulu ve BUSAT-Bursa Sağlık Turizmi Derneği’nin katkılarıyla gerçekleşen fuarda başta Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği olmak üzere Türk Hava Yolları, Singapur Hava Yolları ve çok sayıda Bursalı turizm profesyonelleri vermiş oldukları hizmetleri tanıtma imkanı buldu.

Türkiye Cumhuriyeti İletişim Başkanlığı katkıları ve Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği’nin girişimiyle 2022 yılının Mayıs ayında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde gerçekleşen Dubai ATM turizm fuarında irtibat kurulan Umman ve Ürdün odaklı turizm şirketleri ve sosyal medya fenomenleri fuara davet edilerek Bursalı turizm heyetleri ile bir araya getirildi.

Fuar kapsamında oluşturulan B2B görüşmelerde ise Bursalı sağlık turizmi kuruluşları, otelciler ve turizm acenteleri Ummanlı ve Ürdünlü turizm profesyonelleri ve sosyal medya fenomenleri ile tanışma imkanı buldu. Aynı zamanda fuarı ziyaret için Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği’nin oluşturduğu Bursa standını ziyaret eden Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ve Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık’ta B2B toplantılarına iştirak ettiler.

3 gün boyunca devam eden fuar kapsamında çok sayıda konunun ele alındığı 4. Bursa Turizm Zirvesi’ne turizm profesyonelleri oldukça ilgi gösterdi. Zirve içerisinde oluşturulan paneller içerisinde Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği Müdürü Abdülkerim Baştürk’ün moderatörlüğünde ve Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Keles Belediye Başkanı Mehmet Keskin, Harmancık Belediye Başkanı Yılmaz Ataş ve Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt ilçelerinde turizm odaklı yapılan çalışmalar hakkında sunumlarını gerçekleştirdiler.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği Başkanı Alinur Aktaş’ın ziyarette bulunduğu fuarda Başkan Aktaş Bursalı turizmciler ile bir araya geldi. Aynı zamanda Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği standını da ziyaret eden Başkan Aktaş Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği üyesi belediyelerin temsilcileri ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin gıda şirketleri olan Tarım ve Peyzaj A.Ş., BESAŞ A.Ş. ve Jeotermal A.Ş. (Bursa Su) şirketlerinin temsilcileri ile görüşme imkanı buldu.