Umman ve Ürdün Bursa’yı Mercek Altına Aldı

0
65

Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği tarafından turizm alanında şehrin sahip olduğu pazarı güçlendirme ve yeni pazarlar oluşturma çalışmaları devam ediyor.

Bursalı turizm profesyonelleri ve Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği’ne üye yerel yönetimler ile daima istişare edilerek yapılan çalışmalara bir yenisi daha eklendi. Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği’nin girişimleri ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın katkılarıyla yapılan çalışma kapsamında 2022 yılı Mayıs ayında gerçekleşen Dubai ATM turizm fuarında iletişime geçilen Ummanlı ve Ürdünlü turizm acenteleri ile sosyal medya fenomenleri Bursa’ya geldiler. 3 gün boyunca devam eden çalışma içerisinde Bursa kapsamlı bir şekilde tanıtılırken aynı zamanda da TÜRSAB Güney Marmara Bölge Temsil Kurulu, BUSAT Bursa Sağlık Turizmi Derneği ve GÜMTOB Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin katkıları ile Orta Doğulu turizmciler ve Bursalı turizm profesyonelleri bir araya gelerek B2B görüşmeler sağladılar.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık ve Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği Müdürü Abdülkerim Baştürk’ün katılımıyla gerçekleşen turizm acentelerini hedef alan B2B toplantısında Yılmaz ve Işık ilçelerinde gerçekleştirilen turizme dönük çalışmalar hakkında Orta Doğulu heyet ile bilgi paylaştılar.

Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği ve İnegöl Belediyesi iş birliği ile yapılan çalışma kapsamında ise Mobiliyum Mobilya Alışveriş Merkezi, İnegöl Kent Müzesi, İnegöl Köfte ve Oylat Termal Tesisleri’nin tanıtımları gerçekleşti.