Tanıtma Birliği Turizm Sektörü Paydaşları ile Buluşmalarını Sürdürüyor

0
28

Uzak Doğu’dan Avrupa’ya, Orta Asya’dan Orta Doğu ve Afrika’ya kadar dünyanın birçok bölgesinden turizm profesyonelleri temasta olan ve Bursa turizminin gelişimi için turizm fuarları katılımı, FAM tripler, influencer marketing projeleri, turizme yönelik düzenlenen festivaller, B2B buluşmaları ve birçok projeyi sürdürmekte olan Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği yerel turizm paydaşları ile bir araya gelmeye devam ediyor.

Bugüne kadar İznik, Gemlik, Mudanya, Orhangazi ve İnegöl ilçelerinde hizmet veren konaklama tesisi işletmecileri ile bir araya gelen Tanıtma Birliği bu kez Kestel ilçesinde hizmet veren tesis işletmecileri ile bir araya geldi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler ve Turizm Dairesi Başkanı ve Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği Müdürü Abdülkerim Baştürk ile Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Kamil Özer’in katılımı ve Kestel Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Kestel Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Aras, Kestel Belediye Meclis Üyesi Hülya Çavuşoğlu ve Kestel Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatih Akın katılım sağladı.

Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği olarak 2018 yılından bu yana Bursa turizminin gelişimi için yapılan çalışmalar hakkında sektörün paydaşlarına bilgi veren Birlik Müdürü Baştürk Bursa’nın kültürel ve turistik destinasyonunun tanıtımı için geliştirilen GOTOBURSA mobil uygulamasının turistik tesislerde kullanımının sağlayacağı avantajlara değinirken uygulamanın gelişimi için sektörün paydaşları ile daima istişare etmeye hazır olduklarını ifade etti.

Toplantı Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından geliştirilen Sürdürülebilir Turizm Belgesi sertifikasyon programına dair yaptığı bilgilendirme sunumunun ardından sona erdi.