Yeşil Bursa’ya Dubai’de Yoğun İlgi

0
25

Yeşil Bursa’ya Dubai’de Yoğun İlgi

Bursa’nın turizm pastasından daha fazla pay alabilmesi adına öncelikle kentin sahip olduğu tarihi, kültürel ve turistik değerlerin en iyi şekilde tanıtılmasını hedefleyen Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği, uluslararası etkinliklerde boy göstermeye devam ediyor.

Son yıllarda Bursa’nın bilhassa uluslararası arenadaki tanıtımına ivme kazandıran, turizmin her alanında önemli bir potansiyele sahip Bursa’yı dünyaya tanıtmak için birçok uluslararası etkinliğe imza atan Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği, 01-04 Mayıs 2023 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde gerçekleşen Dubai ATM 2023 Turizm Fuarı’na katılım sağladı.

Turizm sektörünün tüm paydaşlarıyla istişare ve iş birliği içerisine olmak suretiyle Bursa’yı hem yerelde hem de uluslararası arenada tanıtmayı hedefleyen Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği, Dubai ATM 2023 Turizm Fuarı’na katılım sağladı.

Bursa merkezli turizm acenteleri, otel işletmeleri ve sağlık kuruluşlarından oluşan 15 farklı turizm profesyoneli fuardaki yerini alarak hem Bursa’yı hem de sağladıkları hizmetleri fuarı ziyaret eden turizm profesyonellerine tanıttı.

Bursa standını ziyaret eden T.C. Dubai Başkonsolosu Sn. Onur ŞAYLAN ve heyetine Bursa’nın turizmi ve Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği’nin tanıtım faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

Dört gün boyunca devam eden fuarda çok sayıda medya kuruluşu, sosyal medya fenomeni ve farklı ülkelerden çok sayıda turizm profesyoneli ile B2B odaklı görüşmeler gerçekleştirildi.