Kuveyt’te Bursa Tanıtım Günü Düzenlendi

0
12

Türkiye Cumhuriyeti Kuveyt Büyükelçiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği ve Bursalı turizm profesyonellerinin girişimleriyle Kuveyt’te Bursa Tanıtım Günü ve B2B Görüşmeleri programı düzenlendi.

Bursa turizminin gelişimi için dünyanın 37 farklı ülkesinde 74 farklı organizasyona imza atan Bursa Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler ve Turizm Dairesi Başkanlığı ve Kültür Turizm Tanıtma Birliği 28 Kasım-01 Aralık 2023 tarihleri arasında Bursalı 21 farklı turizm profesyonelinin katılımıyla Kuveyt’te gerçekleştirilen Türk Köyü Festivali ve 12. Medicakuwait Sağlık Turizmi fuarına katılım gösterdi.

Gerçekleştirilen ziyaretlerin ardından Kuveyt Millenium Hotel’de düzenlenen B2B Görüşmelerine Kuveytli 65 turizm acentesi, Kuveyt basını ve çok sayıda Kuveytli aile katılım sağladı.

Körfez ülkeleri için ana turizm destinasyonlarından biri olan Bursa’nın daha etkin tanıtılması ve turizme dair kurulan ilişkilerin güçlendirilmesi için yapılan organizasyonda Bursalı ve Kuveytli turizm profesyonelleri karşılıklı olarak görüşmelerini gerçekleştirdi.

Bursa turizmine ivme kazandırmak için güçlü olduğumuz orta doğuda Bursa’nın konumunu daha da güçlendirirken yeni pazarları kentimize kazandırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.