Bursa Qatar Travel Market Fuarı’nda Tanıtıldı

0
9

Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği Katar’ın Doha kentinde 2. kez gerçekleştirilen Qatar Travel Market Fuarı ile 3. İslam İşbirliği Teşkilatı Turizm Fuarı’na katılım sağladı.

Bursalı turizm profesyonellerinden Uluslararası Rommer FTR Hastanesi, Abbasi Travel Seyahat Acentesi, Gököz Natural Park Hotel ve Seyahat Acentesi ve Plaza DMC’nin de Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği ile birlikte katılım sağladığı fuarda Körfez ülkelerinde hizmet veren tur operatörü ve seyahat acenteleri ile ikili temaslar gerçekleştirildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri Mesut Bedel, Ahmet Koçınalı ve Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği Meclis Üyesi Ramazan Sert ile Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği Müdürü Abdülkerim Baştürk’ün temsil ettiği Bursa heyeti T.C. Doha Büyükelçisi Dr. M. Mustafa Göksu’yu Büyükelçilik konutunda ziyaret etti.

Büyükelçi Göksu ile yapılan görüşmede Türkiye ve Katar arasındaki ilişkiler, turizme dair yapılan çalışmalar ve Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin Katar nezdinde yapmış olduğu eğitim, inşaat, teknoloji vb. alanlardaki yatırımları hakkında Sayın Göksu’dan bilgi edinen Bursa heyeti ziyaretin anısına anı fotoğrafı çekildi.

Gerçekleştirilen fuar kapsamında Türk Hava Yolları’nın Doha Ofisi ile yapılan görüşmede ise ofis sorumlusu Zeynel Sözen ile Katarlı turizm profesyonelleri ile sosyal medya fenomenlerinin Bursa’ya davet edilmesi ve ulaşımlarının Türk Hava Yolları’na ait uçaklar ile sağlanması adına bir program tertip edilebilmesi için anlaşmada mutabık kalındı.