Etkin Destinasyon Hedefinde Doğru Tanıtım Atağı

0
54

Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği’nin Bursa turizminde etkin destinasyonlar elde etmek amacıyla gerçekleştirdiği tanıtım çalışmalarına bir yenisi daha eklendi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği Başkanı Alinur AKTAŞ’ın turizme dönük çalışmalarda ortak akıl vurgusuyla gerçekleştirilen çalışmalara TÜRSAB Fuarcılık tarafından Fuar İzmir’de gerçekleştirilen Travel Turkey turizm fuarı eklendi.

Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği’nin katılım gösterdiği fuar kapsamında oluşturulan Bursa standının şehirdeki turizm acenteleri, sağlık turizmi kuruluşları ve otel işletmeleri ile Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği’ne üye olan yerel yönetimler tarafından kullanımıyla ilgili tüm turizm paydaşlarına davetler yapıldı.

Yapılan davetler neticesinde belirlenen katılımcıların yurt içi ve yurt dışından davet edilen alım heyetleri ile B2B randevuları oluşturabilmelerini adına Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği tarafından girişimde bulunuldu. Fuar portalından Bursalı turizm profesyonellerinin maksimum fayda elde etmeleri alına gerekli kayıtlar Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği tarafından oluşturuldu.

Şehrimize yönelik yapılan destinasyon tanıtımlarının yanı sıra turizm profesyonellerinin farklı ülke ve bölgelerden gelen turizm profesyonelleri ile bağlantı kurabilmeleri için gerekli görüşmeler gerçekleştirildi.

Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği ve Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Murat Yıldırım ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler ve Turizm Dairesi Başkanı ve Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği Müdürü Abdülkerim Baştürk’ün katılım gösterdiği fuarda Bursa standını Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve TÜRSAB Genel Başkanı Firuz Bağlıkaya ziyaret etti.

3 gün boyunca devam eden fuar 10 Aralık 2022, Cumartesi günü sona erdi.