Bursa’nın Kültür Mirası Değerleri BursaGastrofest’te

0
77

SKAL (Turizm Profesyonelleri Derneği) Bursa ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen BursaGastrofest programında Bursa’nın kültür mirası değerleri olan Bursa İpeği, İznik Çinisi ve Bursa Bıçağı Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği ile Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği programda festivalin ziyaretçileri ile buluşturuldu.

Bursa’dan ve Türkiye’den çok sayıda markanın katılım sağladığı ve kentimizin yerel lezzetlerinin öne çıkarıldığı programda Bursa İpeği, İznik Çinisi ve Bursa Bıçağı branşlarında yapılan çalışmalar ziyaretçiler tarafından ilgiyle takip edildi. Bursalı Sanatçı Fettah Can ve Seyahat Yazarı Saffet Emre Tonguç tarafından ziyaret edilen Bursa standını Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği Müdürü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler ve Turizm Dairesi Başkanı Abdülkerim Baştürk tanıttı. Gençlik döneminde Bursa’nın köklü sanatkarları ile çalışma imkanı bulan Sanatçı Fettah Can bıçak tezgahına geçerek bıçağın üretim sürecini canlı olarak ziyaretçilere aktardı.

Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği tarafından Bursa standına entegre olarak konumlandırılan Bursa tanıtım karavanıyla ise kentin lezzet durakları başta olmak üzere tarihi, kültürel ve doğal değerleri ile GoBursa mobil uygulaması ve gotobursa sosyal medya hesaplarının tanıtımı yapıldı.