Bursa Kuveyt’te Tanıtıldı

0
94

Bursa’nın gelişiminin turizm ile ivme kazanması adına çalışmalarını sürdüren Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür A.Ş.’nin girişimleriyle Bursa’nın kültürel ve turistik odak noktaları ile kentin sahip olduğu spor turizmi altyapısını Kuveyt’te tanıttı.

Gerçekleştirilen organizasyona Bursa’dan çok sayıda turizm profesyoneli katılım sağlarken yapılan tanıtım çalışmasına Kuveyt’ten yaklaşık olarak 800 kişi katılım sağladı. Bursa’daki çeşiti yatırım olanaklarının da tanıtıldığı organizasyonda Bursa’da kamu marifetiyle yapımı sağlanan sportif tesislerin, konaklama tesislerinin, kültürel ve turistik aktivitelerin tanıtımı yapıldı. Kuveytli turizm profesyonellerininde ilgi gösterdiği program kapsamında gerçekleştirilen B2B görüşmelerinde Bursalı turizm profesyonelleri ile Kuveytli turizm profesyonelleri Bursa’da turizm adına yapılabilecek olan faaliyetlere ilişkin istişarede bulundular.

Organizasyona katılım sağlayarak Kuveytli iş insanlarıyla ve turizmciler ile doğrudan temas kuran Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği Başkanı Alinur Aktaş Kuveytli birçok yatırımcıyı ve turizm profesyonelini Bursa’ya davet etti.