EMITT Turizm Fuarı 27. Kez Kapılarını Açtı

0
10

Dünya’nın en etkili beş turizm fuarından bir tanesi olan EMITT, Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı 6-9 Şubat 2024 tarihlerinde İstanbul Büyükçekmece TÜYAP Fuar Merkezi’nde 27. kez kapılarını açtı.

Dünya’nın birçok ülkesinden tur operatörlerinin, uluslararası turizm örgütlerinin ve uluslararası turizm dinamiklerinin katılım gösterdiği ve Türkiye’nin gözde turizm otoritelerinin yer aldığı fuarda Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği’nin oluşturduğu Bursa tanıtım standında Tanıtma Birliği’ne üye olan belediyeler, Bursalı turizm acenteleri, Bursalı otel işletmecileri, Bursalı sağlık turizmi yapan hastaneler ve meslek örgütleri yerini aldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği adına fuara katılan ve Bursa standını temsil eden Bursa Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler ve Turizm Dairesi Başkanı ve Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği Müdürü Abdülkerim Baştürk yurt içi ve yurt dışından birçok turizm profesyonelini Bursa standında misafir etti.

Fuar kapsamında düzenlenen panel programında Bursalı turizmcilerin mevcut pazarlarında ve alternatif pazarlarda gelişimini sürdürmeleri adına Büyükşehir Belediyesi ve Tanıtma Birliği marifetiyle gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bir sunum gerçekleştiren Baştürk yerel yönetimlerde hizmet veren turizm teşkilatlarının özel sektör ile birlikte hareket etmesinin önemine vurgu yaptı.

Tur Operatörleri Bursa’da Buluştu

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği’nin girişimleri EMITT Fuarı İdaresi ve Türk Hava Yolları Cezayir Ofisi’nin desteğiyle dünyanın 18 farklı ülkesinden 40 farklı tur operatörü Bursa’da buluştu. 3 gün süren program kapsamında Bursa’yı yerinde deneyimleyen tur operatörleri programın son gününde Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen B2B programında Bursalı turizm profesyonelleriyle bir araya geldi. Gerçekleştirilen görüşmeler neticesinde Bursa odaklı gerçekleştirilebilecek tur programları farklı ülkelerden gelen turizm profesyonelleri tarafından karşılıklı olarak istişare edildi.

Paylaş
Önceki İçerikBursa Katarlı Influencerların Objektifinde