Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği’nin Yeni Yönetimi Belli Oldu

0
13

Bursa’nın; doğal, tarihi, kültürel ve turistik değerlerini, ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtmak için turizm fuarlarına katılım, B2B Görüşmeler, Tanıtım Günleri, Tur Operatörlerine Yönelik FAM Tripler, sosyal medya çalışmaları ve influencer marketing gibi çalışmaları gerçekleştiren Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği’nin başkanlık divanı seçimlerinin gerçekleştirildiği, faaliyet raporu ile 2023 yılı birlik mali yılı kesin hesabının oylamasının yapıldığı 2024 yılı Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

31 Mart 2024 yerel seçimlerinin 07 Mayıs 2024 tarihinde Yüksek Seçim Kurulu tarafından ilanıyla birlikte Bursa Valisi Mahmut DEMİRTAŞ’ın onayına istinaden gerçekleştirilen meclis toplantısı Harmancık Belediye Başkanı Haşim Ali ARIKAN’ın geçici meclis başkanlığında toplandı.

Gündemin kabulüyle birlikte gerçekleştirilen birlik başkanı, 1. başkanvekili, 2. başkanvekili, kâtip üyeler, encümen üyeleri ve plan ve bütçe komisyonu seçimlerinin yapıldığı meclis toplantısında 2 yıl süreyle birlik başkanlığına oybirliğiyle Yıldırım Belediye Başkanı Oktay YILMAZ, 2 yıl süreyle 1. başkanvekilliğine oybirliğiyle Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Yalçın IŞIKYILDIZ, 2 yıl süreyle 2. başkanvekilliğine Orhaneli Belediye Başkanı Ali Osman TAYIR seçildi.

Encümen üyeliklerine ise İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet USTA, Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Sinan KAHRAMAN, Mudanya Belediyesi Meclis Üyesi Neriman ARAT, Gemlik Belediyesi Meclis Üyesi Tolga SARIŞEN 1 yıl süreyle oybirliğiyle şeçildi.

Katip üye seçimlerinde ise Yıldırım Belediyesi Meclis Üyesi Kübra Ezgi GÜLER asil üye, Harmancık Belediyesi Meclis Üyesi Oğuzhan UĞUR asil üye, Gürsu Belediyesi Meclis Üyesi Ümmü Gülsüm POLAT yedek üye ve Mustafakemalpaşa Belediyesi Meclis Üyesi Burak TURHAN yedek üye sıfatıyla 2 yıl süreyle oybirliğiyle seçildi.

Plan ve Bütçe Komisyonu seçimlerinde ise Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Kevser ÖZTÜRK, İznik Belediyesi Meclis Üyesi Halil ÇAKIR, Orhangazi Belediyesi Meclis Üyesi Fatma Zehra HÖCÜK SÜRÜCÜ, Mudanya Belediyesi Meclis Üyesi Jale BÜYÜKURGANCI ve Yenişehir Belediyesi Meclis Üyesi Aykut ÖZKAN 1 yıl süreyle oybirliğiyle seçildi.