Bursa Balkan Turizm Borsası Fuarı’nda Tanıtıldı

0
22

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) tarafından düzenlenen 1. Balkan Turizm Borsası Fuarı 20-22 Eylül 2023 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi.

TÜRSAB Genel Merkezi tarafından yapılan davet neticesinde fuara katılım sağlayan Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği, Bursalı turizm profesyonellerinin de katılımlarıyla birlikte fuara iştirak eden ulusal ve uluslararası tur operatörü ve turizm acenteleriyle görüşmelerini gerçekleştirdi.

TÜRSAB Genel Başkanı Firuz Bağlıkaya, TÜRSAB Genel Başkan Yardımcısı Hasan Eker, TÜRSAB Güney Marmara Bölge Temsil Kurulu Başkanı Murat Saraçoğlu, Bursa Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanı ve Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği Müdürü Abdülkerim Baştürk’ün katılım sağladığı fuar kapsamında yapılan görüşmelerin ilk meyveleri alınmaya başlandı.

Slovenya odaklı hizmet veren ve aynı zamanda Slovenya’dan Türkiye’ye yönelik outgoing hizmeti veren Relax Travel ile Türkiye’deki hizmet partneri Zenit Travel ile yapılan görüşmeler neticesinde içerisinde Slovenya’nın Maribor kentindeki ‘Slovenske Gorice’ radyosunun Genel Müdürü Romana Drumlic’in de yer aldığı turist kafilesi iki gece Bursa’ya konaklamak ve şehir merkezi ile Cumalıkızık ve İznik tur programlarını gerçekleştirmek üzere Bursa’ya geldi.

Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği Müdürü Abdülkerim Baştürk ile Bursa turizmi konulu da bir ropörtaj gerçekleştiren Genel Müdür Drumlic, Slovenya özelinde yayınlanmak üzere Birlik Müdürü Baştürk tarafından Bursa’nın turistik destinasyonları ve turizm hizmetlerine dair yapılan açıklamaların kaydını önümüzdeki dönem içerisinde radyoda yayınlayacaklarını ve radyo yayınlarında Bursa’nın tanıtımlarına yer vereceklerini bildirdi.